0 0
Sallatë me file pule

Sallatë me file pule

Cuisine:

  E veçantë dhe me plot shije.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 152 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Filenë e pulës priteni në copa të vogla dhe skuqeni mirë në tigan që nuk ngjit.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pas skuqjes, largojeni mishin nga tiganiI dhe shtoni aty bajamet dhe farat e sezamit.

  Step 3
  Mark as Complete

  Sallatën e pastruar vendoseni në pjatën përkatëse, shtoni avokadon e prerë në fletëza, qepën e kuqe të prerë në rrathë, trangullin, domaten dhe magdanozin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni mishin e pulës, bajamet e pjekura dhe farat e sezamit dhe në fund sallatën marinojeni me salcën e përgatitur.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Qofte të shtëpisë
  next
  Makarona me suxhuk e mustardë
  • 152 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Qofte të shtëpisë
  next
  Makarona me suxhuk e mustardë