0 0
Sallatë me karrota

Sallatë me karrota

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr karrota
4 qepë e njomë
vaj
1/2 lëng limoni
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Përveç se është e mirë për shëndetin e syve, kjo sallatë është edhe shumë e shijshme.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 402 times, 5 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Karrotat lajini, qërojini dhe pritini në shirita me ndihmën e qërueses së patateve.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Qepët pastrojini dhe pritini në rrathë e më pas hidhini mbi karrotat e përgatitura.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposeni, piperoseni dhe shtojani vajin. Në fund hidhini edhe lëngun e gjysmë limoni, përziejeni mirë dhe shërbejeni.

  i mëparshmi
  Brownies
  i ardhshmi
  Salcë domatesh
  • 402 Pamje
  • 15 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr karrota
  4 qepë e njomë
  vaj
  1/2 lëng limoni
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Brownies
  i ardhshmi
  Salcë domatesh