0 0
Sallatë me karrota

Sallatë me karrota

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr karrota
100 gr rukola
3 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë e vogël gjethe trumze
1 lugë e vogël magdanoz
2-3 lugë gjelle uthull molle
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 970 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Karrotat pastrojini, qërojini dhe grijini trashë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni rukolën e pastruar.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni vajin e ullirit e uthullën e mollës e pas tyre edhe trumzën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Trazojini lehtas të gjitha.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund shtoni edhe magdanozin e grirë.
  Ju bëftë mirë.

  Step 6
  Mark as Complete

  VINI RE: Nëse doni që sallata të jetë e butë, atëherë kriposeni gjysmë ore para servimit. Ndryshe mjafton t’i hidhni kripën pak para servimit.

  previous
  Sallatë me brokoli
  next
  Sallatë Horiatiki
  • 970 Views
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr karrota
  100 gr rukola
  3 lugë gjelle vaj ulliri
  1 lugë e vogël gjethe trumze
  1 lugë e vogël magdanoz
  2-3 lugë gjelle uthull molle
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me brokoli
  next
  Sallatë Horiatiki