0 0
Sallatë me karrota

Sallatë me karrota

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr karrota
100 gr rukola
3 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë e vogël gjethe trumze
1 lugë e vogël magdanoz
2-3 lugë gjelle uthull molle
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 824 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Karrotat pastrojini, qërojini dhe grijini trashë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni rukolën e pastruar.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni vajin e ullirit e uthullën e mollës e pas tyre edhe trumzën.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Trazojini lehtas të gjitha.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund shtoni edhe magdanozin e grirë.
  Ju bëftë mirë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  VINI RE: Nëse doni që sallata të jetë e butë, atëherë kriposeni gjysmë ore para servimit. Ndryshe mjafton t’i hidhni kripën pak para servimit.

  i mëparshmi
  Sallatë me brokoli
  i ardhshmi
  Sallatë Horiatiki
  • 824 Pamje
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr karrota
  100 gr rukola
  3 lugë gjelle vaj ulliri
  1 lugë e vogël gjethe trumze
  1 lugë e vogël magdanoz
  2-3 lugë gjelle uthull molle
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me brokoli
  i ardhshmi
  Sallatë Horiatiki