0 0
Sallatë me kuskus

Sallatë me kuskus

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 gotë kuskus
1 gotë ujë
2 domate
2 tranguj
1 spec djegës
1 qepë
1 lëng limoni
2 lugë mentë të thatë
2 lugë vaj ulliri
1 lugë koriandër
1 lugë e vogël qimnon
1 lugë e vogël piper i kuq
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një shoqëruese e shkëlqyeshme për të gjitha pjatat me mish. Sallatë e freskët dhe krokante.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 860 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Kuskusin vendoseni në një enë dhe trazojeni bashkë me qimnonin, kripën dhe specin e bluar.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Mbi kuskus hidhni një gotë me ujë të vluar dhe lëreni të pushojë mbuluar derisa të shterrojë të gjithë ujin.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Perimet lajini dhe pritini në kubikë. Më pas shtojuni mentën dhe koriandrin.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni edhe lëngun e limonit, vajin e ullirit. Më pas të gjitha bashkojini me kuskusin.
  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Bakllavë
  i ardhshmi
  Koktej me pjeshkë
  • 860 Pamje
  • 20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 gotë kuskus
  1 gotë ujë
  2 domate
  2 tranguj
  1 spec djegës
  1 qepë
  1 lëng limoni
  2 lugë mentë të thatë
  2 lugë vaj ulliri
  1 lugë koriandër
  1 lugë e vogël qimnon
  1 lugë e vogël piper i kuq
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Bakllavë
  i ardhshmi
  Koktej me pjeshkë