0 0
Sallatë me lakër të kuqe

Sallatë me lakër të kuqe

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 lakër e kuqe
1 filxhan jogurt
2-3 thelpinj hudhre
3 lugë gjelle vaj
arra
Kuzhina:

  Një sallatë e shijshme, e bukur dhe e lehtë për t’u bërë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 422 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Lakrën grijeni në rende e më pas fërgojeni në vaj bashkë me thelpinjtë e hudhrës.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtojani afro 5 lugë gjelle ujë dhe lëreni të kaurdiset për 4-5 minuta të tjera, duke e përzier vazhdimisht.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pasi të jetë fërguar lakra, shtojani jogurtin, kripë sipas dëshirës dhe përziejeni mirë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Me ndihmën e një filxhani ose kupe, sallatës jepini formën që dëshironi.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund shtoni nga një thelb arre dhe shërbejeni.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Arsyet pse duhen konsumuar qepët e njoma
  i ardhshmi
  Sallatë me patëllxhanë
  • 422 Pamje
  • 20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 lakër e kuqe
  1 filxhan jogurt
  2-3 thelpinj hudhre
  3 lugë gjelle vaj
  arra

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Arsyet pse duhen konsumuar qepët e njoma
  i ardhshmi
  Sallatë me patëllxhanë