0 0
Sallatë me lakër të kuqe

Sallatë me lakër të kuqe

Përbërësit

1 kg lakër e kuqe
2 karrota
1/2 presh (purrinj)
50 ml vaj ulliri
1 lugë e vogël magdanoz i grirë imët
½ lugë e vogël kripë
50 ml uthull molle
50 ml ujë
Kuzhina:

  Ato i konsumojmë si në verë poashtu edhe në dimër. Prandaj recetat e sallatave janë gjithmonë të mirëseardhura.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 2 885 times, 4 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Preshin e prejmë në rrathë, karrotën e grijmë në rende dhe lakrën e grijmë si zakonisht.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Bëjmë bashkë ujin, vajin, uthullën, kripën e magdanozin dhe këtë masë ia hedhim sipër perimeve të përgatitura.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Sipas dëshirës, mund të shtoni edhe spinaq të freskët, lëpjetë, ullinj, sallatë të gjelbër si dhe domate e djath të freskët apo kokrra misri.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Sallata e përgatitur kështu duhet të pushojë të paktën një orë përpara konsumimit (pasiqë lakra e kuqe është më e fortë se e bardha).

  i mëparshmi
  Smoothie me karrota e portokaj
  i ardhshmi
  Antibiotik natyral kundër escheria coli
  • 2 885 Pamje
  • 1 hr
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  1 kg lakër e kuqe
  2 karrota
  1/2 presh (purrinj)
  50 ml vaj ulliri
  1 lugë e vogël magdanoz i grirë imët
  ½ lugë e vogël kripë
  50 ml uthull molle
  50 ml ujë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Smoothie me karrota e portokaj
  i ardhshmi
  Antibiotik natyral kundër escheria coli