0 0
Sallatë me mango

Sallatë me mango

Ingredients

Adjust Servings:
1 mango
20 tomatina
12-15 copë mini-mozzarella
1 qepë e kuqe
vaj ulliri
lëng limoni
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Mundeni lodhjen pranverore me këtë sallatë të shijshme e freskuese me mango.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 600 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Mangon e qërojmë e grijmë në kubikë të vegjël.

  Step 2
  Mark as Complete

  Tomatinat i ndajmë përgjysmë, qepën në shirita.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtojmë mini mozzarellat, vaj ulliri, pak lëng limoni, kripë e piper të zi të freskët dhe i trazojmë mirë edhe një herë para servimit.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Tavë me mëlçi pule
  next
  Ëmbëlsirë me çokollatë të bardhë
  • 600 Views
  • 10 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 mango
  20 tomatina
  12-15 copë mini-mozzarella
  1 qepë e kuqe
  vaj ulliri
  lëng limoni
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tavë me mëlçi pule
  next
  Ëmbëlsirë me çokollatë të bardhë