0 0
Sallatë me mish pule dhe perime

Sallatë me mish pule dhe perime

Ingredients

400 gr mish pule
150 gr lëvozhga soje
5 fletë lakre
1 lugë vaj ulliri
3 lugë salcë soja
1 tufë presh (purrinj)
1 lugë mjaltë
Cuisine:

  Recetë e shijshme, por mbi të gjitha e shëndetshme dhe e ushqyeshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 363 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Mishin e pulës priteni në kube dhe fërgojeni në vaj të nxehtë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Preshin lajeni dhe priteni në rrathë të hollë, ndërkaq lakrën lajeni dhe priteni në pjesë të vogla.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në një tepsi të madhe për sallatë përzieni lakrën, preshin, lëvozhgat e sojës dhe mishin e pulës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund përzieni mirë.

  previous
  Ja çfarë thonë ekspertët për zhytjen pas ushqimit
  next
  Tortë me spinaq- një ëmbëlsirë e veçantë
  • 363 Views
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  400 gr mish pule
  150 gr lëvozhga soje
  5 fletë lakre
  1 lugë vaj ulliri
  3 lugë salcë soja
  1 tufë presh (purrinj)
  1 lugë mjaltë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ja çfarë thonë ekspertët për zhytjen pas ushqimit
  next
  Tortë me spinaq- një ëmbëlsirë e veçantë