0 0
Sallatë me oriz

Sallatë me oriz

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr oriz
2 vezë të ziera
2 tranguj turshi
250 gr gjoks pule i fërguar
150 gr djath kackavall
200 ml ajkë të thartë/shtalpë
50 ml majonez
Cuisine:

  Kjo sallatë mund të shërbejë si pjatë shoqëruese në drekë ose thjeshtë si pjatë kryesore për një darkë të lehtë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 450 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Orizin ziejeni, por duke u kujdesur që kokrrat të mos zbuten. Më pas shpëlajeni në ujë të ftohtë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Gjoksin e pulës priteni në shirita të hollë dhe këto skuqini në tigan me pak vaj.

  Step 3
  Mark as Complete

  Vezët e ziera ndajini në kubikë të vegjël, ndërsa trangujt në shirita të hollë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Djathin grijeni në rende e më pas bashkojeni me të gjithë përbërësit e tjerë në një enë më të thellë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shtoni mëlmesa sipas dëshirës e pastaj vendoseni të ftohet në frigorifer.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pinxhur
  next
  Speca të mbushur me djathë
  • 450 Views
  • 40 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  200 gr oriz
  2 vezë të ziera
  2 tranguj turshi
  250 gr gjoks pule i fërguar
  150 gr djath kackavall
  200 ml ajkë të thartë/shtalpë
  50 ml majonez

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pinxhur
  next
  Speca të mbushur me djathë