0 0
Sallatë me patate

Sallatë me patate

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 kg patate
1 qepë e kuqe
magdanoz
1 lugë e vogël mustardë
vaj ulliri
uthull
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Secili e bën sallatën me patate në mënyrën e vet, por ky variant neve na pëlqen më së shumti.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 305 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Patatet ziejini e më pas qëroni dhe pritini në katrorka.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposini dhe lërini të ftohen pak.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë bëni bashkë mustardën, vajin e ullirit, uthullën, kripën e piperin.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Qepën e kuqe priteni hollë e imët dhe shtojeni tek ena me patate.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni edhe përzierjen me vaj ulliri e uthull e pak magdanoz.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Trazojini mirë të gjitha e shërbejini.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Ëmbëlsirë me shije kafeje
  i ardhshmi
  Gjoks pule me spinaq
  • 1 305 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 kg patate
  1 qepë e kuqe
  magdanoz
  1 lugë e vogël mustardë
  vaj ulliri
  uthull
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Ëmbëlsirë me shije kafeje
  i ardhshmi
  Gjoks pule me spinaq