0 0
Sallatë me patëllxhanë

Sallatë me patëllxhanë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 kg patëllxhan
5 thelpinj hudhre
kripë
kos ose shtalpë
Kuzhina:

  Patëllxhanët i duam në të gjitha format e mundshme. Të përgatitur kështu, ata do të shndërrohen në një sallatë të shijshme dhe të ushqyeshme.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 378 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Patëllxhanët skuqini në skarë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pasi të jenë ftohur, qërojini dhe grijini imët. Shtoni hudhrën e prerë imët.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposeni dhe shtojani edhe kosin ose shtalpën.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Sallatë me lakër të kuqe
  i ardhshmi
  Limonatë xhenxhefili
  • 378 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 kg patëllxhan
  5 thelpinj hudhre
  kripë
  kos ose shtalpë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me lakër të kuqe
  i ardhshmi
  Limonatë xhenxhefili