0 0
Sallatë me qiqrra

Sallatë me qiqrra

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr qiqrra të konzervuara
4 thelpinj hudhre
1 lugëz piper i kuq
4 lugë gjelle vaj ulliri
4 lugë gjelle koriandër * të grirë imët
4 lugë gjelle magdanoz * të grirë imët
1 qepë e kuqe * e prerë në kubikë
100 gr djath feta
1 lëng limoni
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Provojeni këtë sallatë të shijshme marokene, e cila do t’iu mahnis me shijen e pasur dhe lehtësinë e përgatitjes.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 113 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Qiqrrat ziejini ose përdorni qiqrra të konzervuara.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj kullojini mirë e bashkojini me perimet e tjera.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni vajin e ullirit, lëngun e një limoni, piperin e kuq dhe mëlmesat e tjera.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Përziejeni mirë e në fund hidhini djath të shkërmoqur feta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Sallatë me thjerrëza
  i ardhshmi
  Oriz me kurkuma
  • 113 Pamje
  • 35 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr qiqrra të konzervuara
  4 thelpinj hudhre
  1 lugëz piper i kuq
  4 lugë gjelle vaj ulliri
  4 lugë gjelle koriandër * të grirë imët
  4 lugë gjelle magdanoz * të grirë imët
  1 qepë e kuqe * e prerë në kubikë
  100 gr djath feta
  1 lëng limoni
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me thjerrëza
  i ardhshmi
  Oriz me kurkuma