0 0
Sallatë me quinoa

Sallatë me quinoa

Cuisine:

  Një sallatë e shijshme dhe e shëndetshme, për të gjithë ata që guxojnë të provojnë shije të reja.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 340 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Kuinoan lajeni në ujë të ftohtë e më pas ziejeni për 15 minuta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Fjollat e bajameve skuqini lehtë në një tigan pa yndyrë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Qepën e njomë lajeni e më pas priteni. Karrotën pastrojeni e më pas grijeni trashë në rende.

  Step 4
  Mark as Complete

  Trangullin qërojeni, largojani farat e më pas priteni në formë gjysmëhëne.

  Step 5
  Mark as Complete

  Tomatinat ndajini përgjysmë. Limetës shtrydhjani lëngun.

  Step 6
  Mark as Complete

  Në një enë të madhe bëjini bashkë kuinoan me të gjithë përbërësit e tjerë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Kriposeni, piperoseni e shtoni vajin e ullirit dhe lëngun e limetës.

  Step 8
  Mark as Complete

  Në fund dekorojeni me fjollat e bajameve dhe me gjethe mente.

  Step 9
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë me avokado e salmon
  next
  Fajita me mish vici
  • 340 Views
  • 25 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me avokado e salmon
  next
  Fajita me mish vici