0 0
Sallatë me rrepë të kuqe

Sallatë me rrepë të kuqe

Kuzhina:

  Rrepa e kuqe është një shoqëruese e përsosur e një darke të thjeshtë e të lehtë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 500 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Të gjithë përbërësit pastrojini e përgatisni.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Rrepën, karrotën e qepën qërojini.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Mollën lajeni, ndajeni përgjysmë dhe largojani bërthamat.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas, të gjitha pritini imët me thikë ose grijini në rende.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Bëjini bashkë, hidhjuni lëngun e gjysmë limoni.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Sallatën trazojeni mirë e lëreni të pushojë për gjysmë ore në frigorifer.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas kriposeni e piperoseni sipas dëshirës dhe shërbejeni.

  Hapi 8
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Tre gabimet që bëni kur gatuani pulën
  i ardhshmi
  Supë kremoze me perime
  • 500 Pamje
  • 10 min
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Tre gabimet që bëni kur gatuani pulën
  i ardhshmi
  Supë kremoze me perime