0 0
Sallatë me rrepë të kuqe

Sallatë me rrepë të kuqe

Ingredients

500 gr rrepë e kuqe
100 gr majonez
200 gr ajkë të thartë/shtalpë
1 lugë reçeli sheqer
1 lugë e vogël kripë
2 lugë reçeli uthull molle
1 thelpinj hudhre
Cuisine:

  Një sallatë e shijshme e kremoze. Përgatitet shpejt, ndërsa mund të përdoret edhe për lyerjen e sanduiçëve ose si shoqëruese mishi.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 670 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Rrepën lajeni, qërojeni dhe lajeni sërish.

  Step 2
  Mark as Complete

  Grijeni trashë në rende, shtojani kripën, sheqerin e uthullën. Kaurdiseni në lëngun e vet për 10 minuta.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pasi të ftohet, shtojani shtalpën, majonezën dhe hudhrën e grirë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Para servimit, ruhet e mbuluar në frigorifer.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Vezë të mbushura
  next
  Peshk me troshka buke
  • 670 Views
  • 30 min
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  500 gr rrepë e kuqe
  100 gr majonez
  200 gr ajkë të thartë/shtalpë
  1 lugë reçeli sheqer
  1 lugë e vogël kripë
  2 lugë reçeli uthull molle
  1 thelpinj hudhre

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Vezë të mbushura
  next
  Peshk me troshka buke