0 0
Sallatë me shalqi

Sallatë me shalqi

Ingredients

Adjust Servings:
shalqi i prerë në kubikë
djath feta ose djath vegan tofu
kripë dhe piper i zi sipas dëshirës
vaj ulliri
gjethe mente
Cuisine:

  Sallata me shalqi, mentë e djath është një shpikje fantastike. A e keni provuar?

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 531 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Shalqirin pastrojeni nga farat dhe priteni në kubikë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Djathin copëtojeni në copa të vogla.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni kripën e piperin sipas dëshirës, sipër hidhni gjethet e mentës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Hidhini edhe pak vaj ulliri.

  Step 5
  Mark as Complete

  Të gjitha këto përziejini lehtë ose thjeshtë tundeni pak sallatierin.

  Step 6
  Mark as Complete

  Shërbejeni menjëherë ose pasi ta keni ftohur.

  Step 7
  Mark as Complete

  Këtë sallatë mund ta shoqëroni me bukë tosti.

  previous
  Mast-o-khiar, sallatë persiane
  next
  Krem qumështi me dredhëza
  • 531 Views
  • 5 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  shalqi i prerë në kubikë
  djath feta ose djath vegan tofu
  kripë dhe piper i zi sipas dëshirës
  vaj ulliri
  gjethe mente

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Mast-o-khiar, sallatë persiane
  next
  Krem qumështi me dredhëza