0 0
Sallatë me speca e hudhër

Sallatë me speca e hudhër

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr speca të pjekur
50 ml vaj
4 thelpinj hudhre
lëng limoni
magdanoz
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një sallatë e vjetër dhe shumë e dashur për të gjithë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 2 053 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Hudhrën shtypeni imët bashkë me piperin e kripën, shtoni vajin gradualisht, ndërsa masën e përzieni vazhdimisht.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Sipër masës shtoni magdanozin e grirë imët dhe lëngun e limonit.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Specat e pjekur qërojini e largojuni farat. Pastaj vendosini në masën me hudhër.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj transferojini në një pjatancë. Pasi të kenë pushuar për një kohë, shërbejini.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Krem universal ëmbëlsirash
  i ardhshmi
  Quasi bakllavë
  • 2 053 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr speca të pjekur
  50 ml vaj
  4 thelpinj hudhre
  lëng limoni
  magdanoz
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Krem universal ëmbëlsirash
  i ardhshmi
  Quasi bakllavë