0 0
Sallatë me thjerrëza

Sallatë me thjerrëza

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 kanace thjerrëza
1 qepë e kuqe
2 domate
2 tranguj
¼ filxhan vaj ulliri
2 lugë gjelle uthull
2 lugë gjelle lëng limoni
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një sallatë e shijshme dhe freskuese me perime, që mund ta shërbeni edhe si pjatë kryesore.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 122 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Thjerrëzat shpëlajini e kullojini.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Qepën, domatet e trangujt pritini e bashkojini me thjerrëzat.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposini, piperosini e shtojuni vajin e ullirit, uthullën dhe lëngun e limonit.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund përziejini mirë të gjitha e vendosini për 15 minuta në frigorifer.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas kësaj periudhe mund t’i shërbeni.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Kek me mjedra e djathë ricotta
  i ardhshmi
  Sallatë me qiqrra
  • 122 Pamje
  • 10 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 kanace thjerrëza
  1 qepë e kuqe
  2 domate
  2 tranguj
  ¼ filxhan vaj ulliri
  2 lugë gjelle uthull
  2 lugë gjelle lëng limoni
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Kek me mjedra e djathë ricotta
  i ardhshmi
  Sallatë me qiqrra