0 0
Sallatë me thjerrëza

Sallatë me thjerrëza

Ingredients

Adjust Servings:
1 kanace thjerrëza
1 qepë e kuqe
2 domate
2 tranguj
¼ filxhan vaj ulliri
2 lugë gjelle uthull
2 lugë gjelle lëng limoni
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një sallatë e shijshme dhe freskuese me perime, që mund ta shërbeni edhe si pjatë kryesore.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 384 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Thjerrëzat shpëlajini e kullojini.

  Step 2
  Mark as Complete

  Qepën, domatet e trangujt pritini e bashkojini me thjerrëzat.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kriposini, piperosini e shtojuni vajin e ullirit, uthullën dhe lëngun e limonit.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund përziejini mirë të gjitha e vendosini për 15 minuta në frigorifer.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pas kësaj periudhe mund t’i shërbeni.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Kek me mjedra e djathë ricotta
  next
  Sallatë me qiqrra
  • 384 Views
  • 10 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kanace thjerrëza
  1 qepë e kuqe
  2 domate
  2 tranguj
  ¼ filxhan vaj ulliri
  2 lugë gjelle uthull
  2 lugë gjelle lëng limoni
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kek me mjedra e djathë ricotta
  next
  Sallatë me qiqrra