0 0
Sallatë me tranguj e shtalpë

Sallatë me tranguj e shtalpë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
2 tranguj
1 qepë e kuqe
¾ filxhan ajkë të thartë/shtalpë
3 lugë gjelle uthull
2 lugë gjelle sheqer
mëlmesa
Kuzhina:

  Kjo recetë është e përsosur për të mësuar fëmijët me konsumimin e perimeve.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 383 times, 3 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Perimet e pastruara, qëruara e prera kriposini dhe lërini të pushojnë pak.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas kullojuni lëngun e tepërt dhe bashkojini me shtalpën, uthullën e mëlmesat (sipas dëshirës).

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Përziejini mirë të gjitha.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Para servimit, sallatën lëreni të ftohet në frigorifer.

  i mëparshmi
  Gjellë me rrepa të kuqe
  i ardhshmi
  Desert me djath e qershi
  • 383 Pamje
  • 10 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  2 tranguj
  1 qepë e kuqe
  ¾ filxhan ajkë të thartë/shtalpë
  3 lugë gjelle uthull
  2 lugë gjelle sheqer
  mëlmesa

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gjellë me rrepa të kuqe
  i ardhshmi
  Desert me djath e qershi