0 0
Sallatë Mimoza

Sallatë Mimoza

Ingredients

Adjust Servings:
4-5 patate
2-3 karrota
disa feta file salmoni
majonez
misër të zier
3-4 vezë të ziera
Cuisine:

  Ndryshe nga varianti i tortes Mimoza, varianti i sallatës ka disa versione për t’u përgatitur.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 338 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Zieni patatet dhe pritini në kubikë ose në feta rrumbullake, jo shumë të trasha.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtroni pjesën e parë të tortës dhe lyejeni me pak majonezë në mënyrë që patatet të marrin shije. Sipër saj grini karrotat në rende. Rregulloni shijen e tyre me pak kripë e piper.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në të njëjtën anë të rendes grini vezët e ziera duke plotësuar kështu shtresën e tretë. Në këtë moment shtroni salmonin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Vendosni një shtresë të hollë majoneze dhe mbylleni me një përzierje patatesh në kubikë dhe kokrra misri.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pashtetë pule
  next
  Pogaçe shtëpie
  • 338 Views
  • 1 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4-5 patate
  2-3 karrota
  disa feta file salmoni
  majonez
  misër të zier
  3-4 vezë të ziera

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pashtetë pule
  next
  Pogaçe shtëpie