0 0
Sallatë Mimoza

Sallatë Mimoza

Cuisine:

  Një sallatë që do t’iu mahnis me shijen e saj.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 936 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet ziejini, qërojini dhe pritini imët.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një enë vendoseni një rend patate e më pas kriposini. Sipër lyejini me majonezë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Sipër majonezës vendoseni mishin e kaurdisur e mbi të hidhni pak shtalpë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pastaj vendoseni një rend tranguj turshi të prerë në rrathë, lyejini sërish me majonezë, pastaj një rend djathë të grirë kackavall, shtalpë, vezët e grira në rende e prapë majonezë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Sallatën zbukurojeni me vezët e grira në rende.

  previous
  Biskota sanduiç
  next
  Majonezë në shtëpi
  • 936 Views
  • 50 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Biskota sanduiç
  next
  Majonezë në shtëpi