0 0
Sallatë orizi me salmon

Sallatë orizi me salmon

Ingredients

Adjust Servings:
1 ½ filxhan oriz
¾ lugë kripë
2 lugë gjelle sheqer
3 lugë gjelle uthull orizi
2 tranguj
2 lugë gjelle fara sezami
1 lugë gjelle vaj
250 gr salmon të tymosur
Cuisine:

  Mendojeni këtë pjatë si sushi në formë sallate. Super e shijshme!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 113 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Orizin ziejeni në ujë me kripë. Kur të jetë zier, shtojani uthullën dhe përziejeni mirë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Trangujt qërojini e pritini, ndërsa sezamin kaurdiseni në tavë pa yndyrë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni vajin, gjysmën e salmonit të tymosur dhe orizin e ftohur.

  Step 4
  Mark as Complete

  Jepini një përzierje të mirë dhe para servimit shtojani pjesën e mbetur salmonit të tymosur, trangujve dhe sezamit.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pitëza
  next
  Tortë me djathë
  • 113 Views
  • 1 hr
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 ½ filxhan oriz
  ¾ lugë kripë
  2 lugë gjelle sheqer
  3 lugë gjelle uthull orizi
  2 tranguj
  2 lugë gjelle fara sezami
  1 lugë gjelle vaj
  250 gr salmon të tymosur

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pitëza
  next
  Tortë me djathë