0 0
Sallatë me panxhar të kuq

Sallatë me panxhar të kuq

Ingredients

Adjust Servings:
2 panxharë të kuq të zier, të pastruar, qëruar e prerë në copa të vogla
2 vaj ulliri lugë gjelle
2 jogurt grek lugë gjelle
2 ajkë për gatim lugë gjelle
1 uthull lugë gjelle
kripë
piper
arra Afro një grusht, të copëtuara
Cuisine:

  Sallata me panxhar të kuq- një paragjellë e shijshme dhe e ftohtë, me një ngjyrë vjollce të mrekullueshme, mund të shërbet me peshk, pulë ose mish të kuq. Gjithashtu mund të përdoret edhe si ‘dressing’ për sallatë të gjelbër!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 2,933 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Të gjithë përbërësit përzihen mirë me lugë dhe sallata është e gatshme.

  previous
  Torta Caprese
  next
  Tahini
  • 2,933 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 panxharë të kuq të zier, të pastruar, qëruar e prerë në copa të vogla
  2 vaj ulliri lugë gjelle
  2 jogurt grek lugë gjelle
  2 ajkë për gatim lugë gjelle
  1 uthull lugë gjelle
  kripë
  piper
  arra Afro një grusht, të copëtuara

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Torta Caprese
  next
  Tahini