0 0
Sallatë Popeye

Sallatë Popeye

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr baby spinaq
400 gr kërpudha
1 qepë e kuqe
1 limon
krutonë
200 gr majonez
400 gr ajkë të thartë/shtalpë
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Provojeni këtë sallatë, nëse doni të shijoni diçka të thjeshtë por të shijshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 213 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Spinaqin lajeni e vendoseni në enën ku do të bëni sallatën. Qepën grijeni në thela e pokështu edhe kërpudhat.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtalpën e majonezën bashkojini e më pas zbrazini mbi përbërësit e tjerë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Rriskat e bukës së thekur pritini në kubikë e shtoni tek ena.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni edhe lëngun e gjysmë limoni. Kriposini e piperosini.

  Step 5
  Mark as Complete

  Të gjithë përbërësit përziejini mirë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Sallata servohet e ftohtë.

  previous
  Role me mish pule
  next
  Gjellë vitaminoze
  • 213 Views
  • 20 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr baby spinaq
  400 gr kërpudha
  1 qepë e kuqe
  1 limon
  krutonë
  200 gr majonez
  400 gr ajkë të thartë/shtalpë
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Role me mish pule
  next
  Gjellë vitaminoze