0 0
Sallatë pule

Sallatë pule

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
300 gr file pule
2 domate
2 tranguj
1 sallatë e gjelbër
1 lugëz mustardë
vaj
lëng limoni
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një sallatë e shijshme dhe e ushqyeshme.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 340 times, 3 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Mishin lajeni, priteni sipas dëshirës dhe skuqeni në vaj.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Trangujt e domatet pritini, sallatën lajeni, thajeni e priteni.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas këto bashkojini me mishin e skuqur të pulës.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Mustardën bashkojeni me vajin, shtoni lëngun e një limoni, kriposeni e piperoseni.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Këtë salcë hidheni mbi sallatën e përgatitur dhe shërbejeni.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Konsumoni tri hurma në ditë, 5 vlera ushqyese për organizmin tuaj
  i ardhshmi
  Curry me qiqrra
  • 340 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  300 gr file pule
  2 domate
  2 tranguj
  1 sallatë e gjelbër
  1 lugëz mustardë
  vaj
  lëng limoni
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Konsumoni tri hurma në ditë, 5 vlera ushqyese për organizmin tuaj
  i ardhshmi
  Curry me qiqrra