0 0
Sallatë pule me avokado

Sallatë pule me avokado

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1/2 filxhan uthull
1 lugë gjelle vaj ulliri
2 gjoks pule i fërguar
kripë dhe piper i zi
sallatë e gjelbër
150 gr djath feta
1 filxhan domate të prerë
1 avokado
borzilok
Kuzhina:

  Një vakt i shëndetshëm, interesant dhe ushqyes.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 229 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vajin e ullirit ngroheni në zjarr mesatar.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjokset e pulës pritini në shirita të hollë, lajini, kriposini e piperosini.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Fërgojini në vajin e ngrohur.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas skuqjes lërini të ftohen e më pas pritini në kubikë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë të thellë vendosini gjethet e sallatës dhe uthullën, përziejini mirë e më pas shtoni mishin e pulës, djathin feta të prerë në kubikë, domaten, avokadon dhe borzilokun.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Përziejini mirë të gjitha e shërbejeni sallatën tuaj të shijshme.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Patate me hithra
  i ardhshmi
  Bukë me çokollatë e banane
  • 229 Pamje
  • 20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1/2 filxhan uthull
  1 lugë gjelle vaj ulliri
  2 gjoks pule i fërguar
  kripë dhe piper i zi
  sallatë e gjelbër
  150 gr djath feta
  1 filxhan domate të prerë
  1 avokado
  borzilok

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Patate me hithra
  i ardhshmi
  Bukë me çokollatë e banane