0 0
Sallatë pule me curry

Sallatë pule me curry

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr mish të pjekur ose zier pule
250 gr jogurt
100 ml majonez
3 lugë curry
4 qepë të reja
1/2 lëng limoni
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një sallatë e shijshme pule për të gjithë adhuruesit e shijes së mëlmesës curry, e cila fare lehtë mund të përdoret edhe si mbushje sanduiçi.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 745 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Pulën priteni dhe bëjeni bashkë me qepën e grirë imët.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një enë tjetër trazojeni bashkë jogurtin, majonezën, lëngun e gjysmë limoni, curryn, kripën e piperin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Këtë salcë hidheni mbi sallatë dhe trazojini mirë të gjitha.

  Step 4
  Mark as Complete

  Para servimit, sallata duhet të ftohet në frigorifer.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë greke me qiqrra
  next
  Sallatë me kuinoa
  • 745 Views
  • 30 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr mish të pjekur ose zier pule
  250 gr jogurt
  100 ml majonez
  3 lugë curry
  4 qepë të reja
  1/2 lëng limoni
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë greke me qiqrra
  next
  Sallatë me kuinoa