0 0
Sallatë pule me makarona

Sallatë pule me makarona

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr makarona
500 gr Gjoks pule
500 ml majonez
200 ml ajkë të thartë/shtalpë
100 gr tranguj turshi
1 lugëz mustardë
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një vakt i thjeshtë, i shpejtë dhe i shijshëm.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 497 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Makaronat ziejini sipas udhëzimeve në paketim dhe kullojini.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjoksin e pulës skuqeni në pak vaj e më pas priteni në kube ose shirita, varësisht si doni.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Trangujt pritini dhe bëjini bashkë me makaronat dhe gjoksin e pulës.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Majonezën rraheni bashkë me shtalpën e mustardën e më pas shtojeni tek sallata dhe përziejini mirë të gjitha.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Para servimit, sallatën ftoheni në frigorifer.

  i mëparshmi
  Kërpudha në salcë të verës së bardhë
  i ardhshmi
  Domate në furrë
  • 497 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr makarona
  500 gr Gjoks pule
  500 ml majonez
  200 ml ajkë të thartë/shtalpë
  100 gr tranguj turshi
  1 lugëz mustardë
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Kërpudha në salcë të verës së bardhë
  i ardhshmi
  Domate në furrë