0 0
Sallatë quinoa me mentë e belush

Sallatë quinoa me mentë e belush

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4 filxhanë quinoa të zier
3 lugë gjelle vaj ulliri
3 lugë gjelle uthull balsamike
¼ filxhan djath feta
¼ filxhan gjethe mente
1/2 qepë e kuqe
rrepka
½ filxhan belush të thatë (boronica të kuqe)
Kuzhina:

  Një bombë vitaminoze, që do t’iu përgatis për ditët e ftohta të dimrit.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 162 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë të madhe zbrazeni quinoan e zier.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtojani vajin, uthullën e kripën.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni edhe qepën e grirë imët, rrepkën dhe djathin e troshitur.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund hidhjani edhe belushin e thatë dhe mentën dhe shërbejeni.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Supë vjeshte
  i ardhshmi
  Fruta në skarë
  • 162 Pamje
  • 20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  4 filxhanë quinoa të zier
  3 lugë gjelle vaj ulliri
  3 lugë gjelle uthull balsamike
  ¼ filxhan djath feta
  ¼ filxhan gjethe mente
  1/2 qepë e kuqe
  rrepka
  ½ filxhan belush të thatë (boronica të kuqe)

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Supë vjeshte
  i ardhshmi
  Fruta në skarë