0 0
Sallatë quinoa me mentë e belush

Sallatë quinoa me mentë e belush

Ingredients

Adjust Servings:
4 filxhanë quinoa të zier
3 lugë gjelle vaj ulliri
3 lugë gjelle uthull balsamike
¼ filxhan djath feta
¼ filxhan gjethe mente
1/2 qepë e kuqe
rrepka
½ filxhan belush të thatë (boronica të kuqe)
Cuisine:

  Një bombë vitaminoze, që do t’iu përgatis për ditët e ftohta të dimrit.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 203 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një enë të madhe zbrazeni quinoan e zier.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtojani vajin, uthullën e kripën.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni edhe qepën e grirë imët, rrepkën dhe djathin e troshitur.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund hidhjani edhe belushin e thatë dhe mentën dhe shërbejeni.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Supë vjeshte
  next
  Fruta në skarë
  • 203 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 filxhanë quinoa të zier
  3 lugë gjelle vaj ulliri
  3 lugë gjelle uthull balsamike
  ¼ filxhan djath feta
  ¼ filxhan gjethe mente
  1/2 qepë e kuqe
  rrepka
  ½ filxhan belush të thatë (boronica të kuqe)

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Supë vjeshte
  next
  Fruta në skarë