0 0
Sallatë rukola me qitro e shegë

Sallatë rukola me qitro e shegë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
100 gr rukola
2 mandarina
2 portokaj të kuq
1 shegë
Kuzhina:

  Një sallatë freskuese me përbërës të shijshëm që tashmë u ndodhen në shtëpi.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 248 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Portokajt dhe mandarinat qërojini mirë duke ua hequr edhe pjesën e bardhë nën lëvore.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas pritini në file të holla, shtrydhjuni lëngun e tepërt dhe ruajeni këtë mënjanë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Rukolën e larë e të tharë vendoseni në pjatë, shtoni filetë e mandarinës e portokallit të kuq. Shtoni edhe lëngun e ruajtur më parë dhe disa fara shege.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Shërbejeni.

  i mëparshmi
  Pjatë spanjolle me hudhër, vezë e bukë
  i ardhshmi
  Mish pule me kungull hokaido
  • 248 Pamje
  • 10 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  100 gr rukola
  2 mandarina
  2 portokaj të kuq
  1 shegë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Pjatë spanjolle me hudhër, vezë e bukë
  i ardhshmi
  Mish pule me kungull hokaido