0 0
Sallatë tradicionale gjermane

Sallatë tradicionale gjermane

Ingredients

Adjust Servings:
1/2 kg patate të ziera
1 qepë
2 lugë gjelle uthull
½ lugë reçeli sheqer
kripë dhe piper i zi
magdanoz
2 tranguj turshi
2 lugë gjelle vaj
qimnon
Cuisine:

  E përsosur për çdo vakt ushqimi.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,023 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet ziejini me pak kripë e qimnon.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pas zierjes pritini në rrathë dhe vendosini në një enë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Qepën e prerë bashkë me trangujt turshi, sheqerin, kripën e piperin e uthuëlln ziejini në një tenxhere.

  Step 4
  Mark as Complete

  Kur të jetë zbutur qepa, enën largojeni nga zjarri.

  Step 5
  Mark as Complete

  Përbërësit e zier kullojini nga uji. Përziejini mirë e lërini të ftohen.

  Step 6
  Mark as Complete

  Para servimit, patatet bëjini bashkë me përbërësit e tjerë të përgatitur, spërkatini me magdanoz.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë detox
  next
  Ullinj të marinuar mesdhetar
  • 1,023 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1/2 kg patate të ziera
  1 qepë
  2 lugë gjelle uthull
  ½ lugë reçeli sheqer
  kripë dhe piper i zi
  magdanoz
  2 tranguj turshi
  2 lugë gjelle vaj
  qimnon

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë detox
  next
  Ullinj të marinuar mesdhetar