0 0
Sallatë turshi

Sallatë turshi

Cuisine:

  Verës po i vjen fundi e në të njëjtën kohë po afron edhe koha e turshive. Bëjeni këtë sallatë të përzier dimri dhe kënaquni me shijen e saj gjatë stinës së ftohtë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 717 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Perimet lajini mirë të gjitha e pritini në rrathë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Lakrën priteni në shirita të hollë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Karrotat ziejini për 5 minuta në ujë me kripë, më pas ftohini e pritini në rrathë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni piperin kokërr, mustardën kokërr, gjethet e selinos.

  Step 5
  Mark as Complete

  Tek uji hidhni uthullën, kripën e sheqerin dhe përziejini mirë të gjitha.

  Step 6
  Mark as Complete

  Këtë përzierje hidhjani sallatës, mbulojeni me kapak.

  Step 7
  Mark as Complete

  Masën përziejeni cdo 2-3 orë.

  Step 8
  Mark as Complete

  Lëreni të pushojë gjatë natës e të nesërmen zbrazeni nëpër kavanozë të sterilizuar.

  Step 9
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Recel me manaferra
  next
  Makarona me patëllxhanë
  • 717 Views
  • 24 hr
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Recel me manaferra
  next
  Makarona me patëllxhanë