0 0
Sallatë Waldorf

Sallatë Waldorf

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 sallatë e gjelbër
2 rrënjë selinoje
1 mollë e gjelbër
1/2 filxhan arra të thërmuara
1/2 filxhan majonez
1 lëng limoni
Kuzhina:

  Një sallatë klasike dhe shumë popullore, të cilën mund ta shërbeni si shoqëruese mishi.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 532 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Sallatën lajeni e thajeni.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Mollën priteni në thela të holla dhe vendoseni mbi sallatë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Sipër mollës vendosini arrat e thërmuara trashë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Majonezën bashkojeni me lëngun e limonit, kriposeni e piperoseni e hidheni sipër sallatës.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Sanduiç me vezë
  i ardhshmi
  Toptha të shëndetshëm
  • 532 Pamje
  • 10 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 sallatë e gjelbër
  2 rrënjë selinoje
  1 mollë e gjelbër
  1/2 filxhan arra të thërmuara
  1/2 filxhan majonez
  1 lëng limoni

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sanduiç me vezë
  i ardhshmi
  Toptha të shëndetshëm