0 0
Salmon me rozmarinë

Salmon me rozmarinë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 kg file salmoni
150 gr gjalpë
2 thelpinj hudhre
1 lëng limoni
rozmarinë e freskët
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Kjo është një mënyrë e shpejtë dhe e shijshme për të përgatitur salmon në furrë. Provojeni!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 265 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Salmonin kriposeni e piperoseni dhe shtojini erëzat që doni.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Sipër hidhjani lëngun e një limoni të përzier me hudhrën e grirë imët.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Lëreni të pushojë ashtu për gjysmë ore.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj vendoseni në tavën ku do të piqet. Sipër hidhini copat e gjalpës dhe rozmarinën e grirë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Tava piqet në furrën e parangrohur në 200 gradë për 15 minuta.

  i mëparshmi
  Supë me thjerrëza të kuqe
  i ardhshmi
  Sallatë Cezar
  • 265 Pamje
  • 50 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 200 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 kg file salmoni
  150 gr gjalpë
  2 thelpinj hudhre
  1 lëng limoni
  rozmarinë e freskët
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Supë me thjerrëza të kuqe
  i ardhshmi
  Sallatë Cezar