0 0
Salmon n’salcë të kuqe

Salmon n’salcë të kuqe

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr file salmoni
2 lugë gjelle lëng limoni
1 spec i kuq *i pjekur
2 domate
1/3 filxhan parmezan
1 lugë gjelle niseshte
1 thelb hudhre
1 filxhan supë pule
Cuisine:

  Salmoni i pjekur në salcë të specave të kuq bëhet jashtëzakonisht i shijshëm nëse shoqërohet me oriz ose makarona.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 67 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Peshkun lyejeni me mëlmesa dhe vendoseni në tavën përkatëse.

  Step 2
  Mark as Complete

  Spërkateni me lëng limoni, mbulojeni me folie alumini dhe piqeni për 12 minuta në furrën e parangrohur në 230 gradë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Specin e pjekur e të qëruar bluajeni në blender bashkë me parmezanin, niseshtenë, domaten dhe hudhrën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtojani edhe supën dhe miksojeni mirë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Këtë masë zbrazeni në tenxhere dhe ziejeni derisa të trashet.

  Step 6
  Mark as Complete

  Salcën e përgatitur hidhjani salmonit të pjekur dhe shërbejeni.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Salca më e mirë për shpageti
  next
  Pulë me perime
  • 67 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 230

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr file salmoni
  2 lugë gjelle lëng limoni
  1 spec i kuq *i pjekur
  2 domate
  1/3 filxhan parmezan
  1 lugë gjelle niseshte
  1 thelb hudhre
  1 filxhan supë pule

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Salca më e mirë për shpageti
  next
  Pulë me perime