0 0
Salmon me sallatë mango

Salmon me sallatë mango

Ingredients

Adjust Servings:
800 gr peshk salmon
30 ml vaj ulliri
fara sezami
kripë dhe piper i zi
2 mango për sallatën
1 spec djegës
1 tufë koriandër
4 lugë vaj ulliri
1/2 limetë
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Edhe nëse nuk jeni adhurues të peshkut, edhe nëse mendoni që është shumë shtrenjtë, salmoni gjithsesi duhet të gjendet në menynë tuaj këtë verë, sepse është shumë i shëndetshëm për tërë organizmin, nga zemra e deri te truri.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 374 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Salmoni vendoset në një tavë të mbuluar me letër pjekjeje. I hedhim vaj ulliri, kripë, piper e fara sezami. Pastaj tava vendoset në furrën e parangrohur në 200 gradë dhe piqet për 20 minuta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Ky specialitet shërbehet me sallatë mango të cilën e përgatisim me këta përbërës: 2 mango, 1 spec djegës, 1 tufë koriandër të freskët, 4 lugë vaj ulliri, 1/2 limetë, kripë dhe piper.
  Ju bëftë mirë!

  previous
  Cheesecake me krem caramel
  next
  Churro
  • 374 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200 gr

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  800 gr peshk salmon
  30 ml vaj ulliri
  fara sezami
  kripë dhe piper i zi
  2 mango për sallatën
  1 spec djegës
  1 tufë koriandër
  4 lugë vaj ulliri
  1/2 limetë
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Cheesecake me krem caramel
  next
  Churro