0 0
Samun Pizza

Samun Pizza

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 purri
300 gr kërpudha
1 pitalkë
majonez për lyerje
djathë parmezan
salcë domatesh

Sot ju sjellim picën, ushqimin e preferuar të të gjithëve, në një mënyrë të re. Pitalka të shijshme të pjekura në furrë me përbërës pice vetëm për kënaqësinë tuaj, me shije!

Përbërësit

Udhëzimet

Shpërndaje
(Visited 9 823 times, 10 visits today)
Hapi 1
E kam përfunduar këtë hap

Copëtojmë purrinin dhe kërpudhat dhe ndajmë pitalkat përgjysmë.

Hapi 2
E kam përfunduar këtë hap

Lyejmë të dyja gjysmat e pitalkës me majonez. Shtojmë djathin parmezan në mënyrë të barabartë mbi pitalkat.

Hapi 3
E kam përfunduar këtë hap

Më pas, shtojmë kërpudhat mbi sipërfaqet e pitalkës. Tek njëra nga pitalkat hedhim purrinin, dhe tek tjetra pershutën.

Hapi 4
E kam përfunduar këtë hap

Hedhim edhe salcën e domateve mbi të dyja gjysmat e pitalkës. Piqen në temperaturë 200 °C për 15 minuta. Ju bëftë mirë!

i mëparshmi
Gjoks pule në qumësht
i ardhshmi
Torta Schwartzland
  • 9 823 Pamje
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 200 °C

Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 purri
300 gr kërpudha
1 pitalkë
majonez për lyerje
djathë parmezan
salcë domatesh

Përzgjedh këtë recetë

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

i mëparshmi
Gjoks pule në qumësht
i ardhshmi
Torta Schwartzland