0 0
Sanduiç me vezë

Sanduiç me vezë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4 vezë të ziera
2 barishte ose qepë të njoma të prerë hollë
6 lugë gjelle majonez
1 lugë gjelle mustardë
½ lugëz curry
kripë dhe piper i zi
8 rriska buke
4 fletë sallatë e gjelbër
Kuzhina:

  Një recetë e shpejtë dhe e thjeshtë për një sanduiç të shijshëm.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 352 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vezët zieni dhe lërini të ftohen.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas qërojini dhe pritini në kubikë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Bashkojini me qepët e grira imët e më pas shtojuni majonezën dhe mustardën.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën kriposeni, piperoseni e vendoseni të ftohet në frigorifer.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Në secilën rriskë buke vendosni fillimisht sallatën e gjelbër e sipër saj sallatën me vezë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Mbylleni me rriskën tjetër të bukës dhe sanduiçi juaj është gati.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Desert me djath e qershi
  i ardhshmi
  Sallatë Waldorf
  • 352 Pamje
  • 20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  4 vezë të ziera
  2 barishte ose qepë të njoma të prerë hollë
  6 lugë gjelle majonez
  1 lugë gjelle mustardë
  ½ lugëz curry
  kripë dhe piper i zi
  8 rriska buke
  4 fletë sallatë e gjelbër

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Desert me djath e qershi
  i ardhshmi
  Sallatë Waldorf