0 0
Sanduiçë furre me bukën e djeshme

Sanduiçë furre me bukën e djeshme

Udhëzimet

Shpërndaje

Çfarë bëni me bukën e djeshme?

Neve na pëlqen ta bëjmë sanduiçë furre, që mund të quhet gjithçka tjetër përveç se një mëngjes i zakonshëm.  Mos e lini pa e provuar!

Ja po ua themi sesi i përgatisim këta sanduiçë Me Shije.

Simiteve largojuni pjesën e sipërme. Pastaj hiqjuni edhe pak nga tuli i brendshëm. Në gropëzën e krijuar, hidhni një lugë gjelle ajkë për gatime/hopla, pastaj shtoni pak proshutë të fërguar për pak minuta, shtoni edhe djath sipas dëshirës dhe në fund mbi sanduiçin thyeni një vezë.

Sanduiçët e përgatitur kështu futen në furrën e parangrohur në 180 gradë derisa të piqet veza.

Bashkë me sanduiçët piqini edhe pjesët e sipërme të simiteve, që i keni hequr nga ato më herët. Por para se ta bëni këtë, mos harroni t’i lyeni me pak vaj ulliri!

Mjam, mjam!

(Visited 2 180 times, 1 visits today)
i mëparshmi
Djath në kushte shtëpie
i ardhshmi
Torte me krepa
  • 2 180 Pamje
  • Vështirësia: Mesatare

Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

Përzgjedh këtë recetë

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

i mëparshmi
Djath në kushte shtëpie
i ardhshmi
Torte me krepa