0 0
Sardele të skuqura

Sardele të skuqura

Ingredients

1 kg sardele
1 filxhan miell
2 vezë
2 lugë gjelle qumësht
vaj
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Po i gatuat një herë, do t’i bëni përherë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 256 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Peshkun lajeni, pastrojeni mirë e thajeni.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kriposeni, piperoseni dhe fillimisht kalojeni në miell e më pas në vezët e rrahura.

  Step 3
  Mark as Complete

  Skuqeni në vajin e nxehtë, derisa të marrë një ngjyrë të bukur.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pas pjekjes, vendoseni në letër kuzhine, në mënyrë që t’i kullojë yndyra e tepërt.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  5 arsye përse duhet të hani sa më shumë qepë të kuqe
  next
  Qofte me mish bibe
  • 256 Views
  • 30 min
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  1 kg sardele
  1 filxhan miell
  2 vezë
  2 lugë gjelle qumësht
  vaj
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  5 arsye përse duhet të hani sa më shumë qepë të kuqe
  next
  Qofte me mish bibe