0 0
Shakshuka me spinaq

Shakshuka me spinaq

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
3 lugë gjelle vaj ulliri
1 qepë
450 gr spinaq
½ lugë e vogël kripë
½ lugë e vogël piper
4 vezë
Kuzhina:

  Në rast se nuk keni ide se çfarë do të bëni për mëngjes dhe u janë mërzitur sanduiçët e drithërat, atëherë me këtë kombinim të shkëlqyeshëm do t’i befasoni familjarët tuaj.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 615 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vajin e ullirit ngroheni në tigan. Shtoni qepën e grirë imët, kaurdiseni për pesë minuta dhe përziejeni.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni spinaqin e larë e të grirë, kriposeni e piperoseni. Prisni derisa të ziejë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj krijoni katër gropëza në spinaq dhe në secilën thyeni nga një vezë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Vazhdojeni pjekjen edhe për 3-4 minuta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposeni e piperoseni sipas dëshirës.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Shërbejeni të ngrohtë.
  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Troftë në salcë domatesh
  i ardhshmi
  Tortë për 20 minuta
  • 615 Pamje
  • 15 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  3 lugë gjelle vaj ulliri
  1 qepë
  450 gr spinaq
  ½ lugë e vogël kripë
  ½ lugë e vogël piper
  4 vezë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Troftë në salcë domatesh
  i ardhshmi
  Tortë për 20 minuta