0 0
Shpageta me hudhër të pjekur

Shpageta me hudhër të pjekur

Ingredients

Adjust Servings:
2 hudhra
6 lugë gjelle vaj ulliri
500 gr shpageti
1 lugëz kripë
½ lugëz piper
30 gr parmezan
¼ lugëz spec chilli
magdanoz
Cuisine:

  Për të gjithë adhuruesit e pastave, kjo është një recetë, për të cilën nuk do t’iu duhet shumë mund.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 243 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Thelpinjëve të hudhrës largojuni majën dhe vendosini në letër për pjekje dhe lyejini me vaj ulliri.

  Step 2
  Mark as Complete

  Piqeni hudhrën për një orë në furrën e ngrohur në 200 gradë Celsius.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pas pjekjes, njërën hudhër grijeni imët, ndërsa tjetrën mos e prekni.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në tigan ngrohini katër lugët e tjera të vajit të ullirit, shtoni hudhrën e grirë, chilin, kripën dhe piperin.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pas 2-3 minutash shtoni shpagetit e ziera, ndërsa hudhrën tjetër shtypeni mirë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Përizejini mirë dhe vazhdojeni zierjen edhe për pesë minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ndaleni zjarrin, shtoni parmezanin dhe magdanozin e grirë imët.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Omëletë me spinaq
  next
  Stroganoff
  • 243 Views
  • 1.20 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 hudhra
  6 lugë gjelle vaj ulliri
  500 gr shpageti
  1 lugëz kripë
  ½ lugëz piper
  30 gr parmezan
  ¼ lugëz spec chilli
  magdanoz

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Omëletë me spinaq
  next
  Stroganoff