0 0
Shtrudel i pazakontë

Shtrudel i pazakontë

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr petë të gatshme
2 vezë
200 gr gjalpë
500 gr djath të njomë
200 ml ajkë të thartë/shtalpë
150 gr sheqer
6 banane
1 limon
Cuisine:

  Një kombinim i pazakontë, por i shijshëm, i djathit e bananes.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 188 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Bananet pritini e shtypini me pirun.

  Step 2
  Mark as Complete

  Vezët rrahini me sheqer e shtoni bananet, shtalpën, djathin e njomë dhe lëvoren e grirë në rende të një limoni.

  Step 3
  Mark as Complete

  Rregulloni tre petë njëra mbi tjetrën duke lyer me gjalpë secilën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Më pas petët mbushini me masën me banane dhe mbështillini. Lyejini me gjalpë e renditini në tavën adekuate.

  Step 5
  Mark as Complete

  Piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 30 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Rriska buke të skuqura me banane
  next
  Pilaf i shpejtë me pulë e kërpudha
  • 188 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr petë të gatshme
  2 vezë
  200 gr gjalpë
  500 gr djath të njomë
  200 ml ajkë të thartë/shtalpë
  150 gr sheqer
  6 banane
  1 limon

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Rriska buke të skuqura me banane
  next
  Pilaf i shpejtë me pulë e kërpudha