0 0
Shurup shege

Shurup shege

Përbërësit

1 kg fara shege
700 gr sheqer
Kuzhina:

  Lëngu i shegës mbron kapilarët dhe enët e gjakut, forcon muret e tyre duke i bërë më elastike, gjë që mundëson qarkullim më të mirë të gjakut. Këtë shurup mund ta shtoni në kokteje ose cajëra të ndryshëm, por shkon jashtëzakonisht shumë edhe si shoqërues ëmbëlsirash.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 036 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Farat e shegës pastrojini mirë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas vendosini në një enë- një rend fara shegash, një rend sheqer.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Veproni kështu deri në shpenzimin e të gjithë materialit.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën lëreni të pushojë gjatë natës, ndërsa të nesërmen përziejeni mirë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Lëreni të pushojë edhe disa orë të tjera, duke e përzier herë pas here.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund bluajeni e kullojeni.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Lëngun e fituar zbrazeni në kavanozë të sterilizuar.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Choko tortë
  i ardhshmi
  Speca feferona turshi
  • 1 036 Pamje
  • 24 hr
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  1 kg fara shege
  700 gr sheqer

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Choko tortë
  i ardhshmi
  Speca feferona turshi