0 0
Si ta pastroni dërrasën e kuzhinës?

Si ta pastroni dërrasën e kuzhinës?

Cuisine:

  Directions

  Share

  Dërrasat që amvisat përdorin në kuzhinë për prerjen e ushqimeve janë një ndër pajisjet e përditshme gjatë gatimit, prandaj nuk duhen neglizhuar nga pikëpamja e higjienës.

  Aty mund të pritet buka, mishi, sallata apo edhe perimet. Prandaj kur vjen puna tek larja apo pastrimi i tyre duhet treguar kujdes pasi mund të kontaminoni ushqimet tuaja.

  Por, cila është mënyra e duhur për pastrimin e tyre?

  Zhyteni dërrasën për disa sekonda në ujë.

  Vendoseni diku ku mund të marrë ajër dhe të thahet. Kështu nuk do të mbajë as erë të keqe.

  Në fund, fshijeni me një leckë me uthull.

  (Visited 168 times, 1 visits today)
  previous
  Gnocchi me salcë domatesh
  next
  Puding orizi me portokall e kanellë
  • 168 Views
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gnocchi me salcë domatesh
  next
  Puding orizi me portokall e kanellë