0 0
Si të bëni salca shoqëruese për mishin?

Si të bëni salca shoqëruese për mishin?

Udhëzimet

Shpërndaje

Për të krijuar një salcë të shijshme dhe të shpejtë, gjithmonë përdorini lëngjet që ka lëshuar mishi në tavë gjatë pjekjes ose fërgimit.

Atij lëngu shtojani një gotë verë, lëng pule ose perimesh, por bën edhe ujë të ftohtë.

Kjo është një teknikë tradicionale franceze, që njihet me termin “déglacer”.

Do të përfitoni një salcë fantastike e jashtëzakonisht të shijshme.

 

(Visited 2 214 times, 1 visits today)
i mëparshmi
Pulë në verë të kuqe
i ardhshmi
Revani me grizë
  • 2 214 Pamje
  • Vështirësia: Mesatare

Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

Përzgjedh këtë recetë

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

i mëparshmi
Pulë në verë të kuqe
i ardhshmi
Revani me grizë