0 0
Spaghetti me salcë shpargujsh

Spaghetti me salcë shpargujsh

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr shparg
320 gr spaghetti
150 gr domate
40 gr djathë ricotta
vaj ulliri
kripë
Cuisine:

  Një vakt i shpejtë,por me shumë vlera ushqyese.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 237 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Fillimisht zieni në ujë të vluar dhe me kripë shpargujt e pastruar, të ndarë dhe të larë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Ndërkohë në një enë tjetër me ujë të vluar dhe të kripur vini të ziejnë spagetit. Kalojini shpargujt në blender dore dhe mbani mënjanë majat e tyre.

  Step 3
  Mark as Complete

  Hidhni 100 gr vaj ulliri dhe ndizeni sërish blenderin. Përgatisni një salcë krejtësisht homogjene.

  Step 4
  Mark as Complete

  Kullojini spagetit dhe mbushini me salcën e përgatitur.

  Step 5
  Mark as Complete

  Kompletojeni me domate të qëruara, të pastruara nga farat dhe të ndara në copa dhe me majat e shpargujve.

  Step 6
  Mark as Complete

  Hidhjuni sipër dhe rikota të fortë të ndarë në copa dhe shërbejeni të nxehtë.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Rizoto me perime stinore
  next
  Pije kremoze me kanellë
  • 237 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr shparg
  320 gr spaghetti
  150 gr domate
  40 gr djathë ricotta
  vaj ulliri
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Rizoto me perime stinore
  next
  Pije kremoze me kanellë