0 0
Spaghetti mesdhetare

Spaghetti mesdhetare

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr spaghetti
1 qepë
2 thelpinj hudhre
1 lugë gjelle pastë domatesh
3 domate
1 gjethe dafine
1 lugëz rigon
8 file peshku
3 lugë gjelle djath parmezan
kripë dhe piper i zi
1 lugëz sheqer
3 lugë gjelle gjalpë
Kuzhina:

  Spaghettit e gatuara në mënyrë mesdhetare janë një zgjidhje e shpejtë dhe e shijshme për drekë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 288 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vajin ngroheni në një tavë më të madhe, shtoni qepën e hudhrën dhe kaurdisini ngadalë derisa të skuqet qepa.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni domatet e prera, pastën e domates, gjethen e dafinës e rigonin. Përziejini mirë dhe ziejini të gjitha ngadalë për afro 20 minuta ose derisa të fitoni një salcë të trashë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni filetot e prera të peshkut dhe vazhdojeni zierjen edhe për 2-3 minuta. Më pas shtoni parmezanin, kripën, piperin e sheqerin. Trazojini mirë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Salcën e përgatitur hidheni mbi spaghettit e ziera.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Gjellë indoneziane me fasule të kuqe
  i ardhshmi
  Pranverë në pjatë: Shparguj në skarë
  • 288 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr spaghetti
  1 qepë
  2 thelpinj hudhre
  1 lugë gjelle pastë domatesh
  3 domate
  1 gjethe dafine
  1 lugëz rigon
  8 file peshku
  3 lugë gjelle djath parmezan
  kripë dhe piper i zi
  1 lugëz sheqer
  3 lugë gjelle gjalpë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gjellë indoneziane me fasule të kuqe
  i ardhshmi
  Pranverë në pjatë: Shparguj në skarë