0 0
Spaghetti në furrë

Spaghetti në furrë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr spaghetti
¼ filxhan vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
3 thelpinj hudhre
borzilok i freskët
rozmarinë e freskët
rigon
1 qepë
400 gr salcë domatesh
1 filxhan spec * i grirë
1 filxhan pure domatesh
200 gr djath mozzarella
Kuzhina:

  Përgatiteni një drekë të përsosur me shumë pak mund.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 473 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Spaghettit e paziera vendosini në tavë. Hidhjuni vaj ulliri, kripë e piper.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni qepën e hudhrën e grirë imët, mëlmesat.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Përziejini mirë të gjitha.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni salcën e domates, specat e grirë dhe purenë e domates.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Tavës shtojini ujë dhe borzilok të freskët. Në fund shtoni edhe djathin mozzarella.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqini në furrën e parangrohur në 190 gradë për 45-55 minuta.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Revani me sherbet
  i ardhshmi
  Gjoks pule me shparguj
  • 473 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 190

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr spaghetti
  ¼ filxhan vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi
  3 thelpinj hudhre
  borzilok i freskët
  rozmarinë e freskët
  rigon
  1 qepë
  400 gr salcë domatesh
  1 filxhan spec * i grirë
  1 filxhan pure domatesh
  200 gr djath mozzarella

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Revani me sherbet
  i ardhshmi
  Gjoks pule me shparguj