0 0
Speca me djath në vaj ulliri

Speca me djath në vaj ulliri

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
800 gr speca të kuq të vegjël
600 gr djath feta
1 thelpinj hudhre
piper të zi kokërr
disa gjethe borzilok
vaj ulliri
ujë
kripë
uthull
Kuzhina:

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 2 791 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Specat lahen e pastrohen. Pastaj zihen për disa minuta në ujë të kripur, ku kemi hedhur edhe disa disa lugë uthull.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Nxirren nga uji, kullohen e lihen të ftohen.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Djathin dhe hudhrën e shtypur i bëjmë bashkë. Pastaj me këtë masë mbushen specat, të cilët i rendisim nëpër kavanozë të pastër. Shtojmë piperin kokërr dhe në fund gjethe borziloku. Specat i mbulojmë me vaj ulliri.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Kavanozët mbyllen dhe vendosen në frigorifer deri në përdorim.

  i mëparshmi
  Bukë misri
  i ardhshmi
  Chili con carne
  • 2 791 Pamje
  • 2 ore
  • Servon 8
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  800 gr speca të kuq të vegjël
  600 gr djath feta
  1 thelpinj hudhre
  piper të zi kokërr
  disa gjethe borzilok
  vaj ulliri
  ujë
  kripë
  uthull

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Bukë misri
  i ardhshmi
  Chili con carne